لوگو دکتر ابوالفضل عباس زاده
لیفت صورت به روش خانگی

لیفت صورت به روش خانگی چگونه است؟

لیفت صورت به روش خانگی نیز یکی از روش ها جهت کاهش و از بین بردن خطوط اخم، چین و چروک ها، افتادگی و شلی پوست و … می باشد که روشی غیرتهاجمی و غیرجراحی به شمار می رود. همانطور که می دانید با افزایش سن، نشانه های پیری بر روی صورت افراد نمایان خواهد شد که منجر به  کاهش اعتماد به نفس در آن ها خواهد شد و برای از بین بردن این نشانه ها می توان از لیفت صورت استفاده کرد که روش های مختلفی دارد و روش خانگی آن نیز به دلیل هزینه کم و بدون عارضه پرطرفدار می باشد.

لیفت-صورت-به-روش-خانگی-چگونه-است؟

در این مقاله به طور کامل در مورد روش های لیفت صورت به روش خانگی توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

مهم ترین انواع لیفت صورت به روش خانگی

برای لیفت صورت در خانه از روش های مختلف و ماسک های مختلفی می توان استفاده کرد که در این بخش از مقاله انواع مختلفی از آن ها را بررسی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

استفاده از ماسک های طبیعی

برای از بین بردن چین و چروک ها و همینطور صاف و درخشان کرن پوست صورت می توان از ماسک های طبیعی استفاده کرد که به راحتی در خانه قابل تهیه می باشند.

استفاده-از-ماسک-های-طبیعی

این ماسک های طبیعی شامل ماسک خیار و سفیده تخم مرغ، ماسک پوست موز، ماسک آرد برنج و پاپایا، ماسک عسل و ذغال اخته، ماسک پوست کلم و عسل و … می باشد که میتوانید مواد آن ها را تهیه کرده و با هم ترکیب کنید و بر روی پوست صورت خود در یک بازه زمانی قرار داده و سپس صورت خود را بشویید.

کنترل کردن چربی پوست صورت

افرادی که دارای چربی زیادی در پوست صورت خود باشند با افزایش سن دچار افتادگی و شلی پوست خواهند شد که برای جلوگیری از بروز این اتفاق توصیه می شود که افراد چربی پوست خود را کنترل کنند و همینطور از افزایش وزن خود جلوگیری کنند.

رفع تنش و استرس عضلانی

یکی از دلایل ایجاد چین و چروک ها و خطوط ریز بر روی صورت تنش های عضلانی می باشد که برای کاهش آن و لیفت صورت به روش خانگی توصیه می شود افراد دو الی سه بار در روز صورت خود را با آب سرد شسته و همینطور با کرم مناسب صورت پوست را ماساژ دهند.

رفع-تنش-و-استرس-عضلانی

یکی از نکاتی که باید برای جلوگیری از بروز این اتفاق به آن توجه کرد استفاده از محصولات آرایشی باکیفیت می باشد و همچنین نباید افراد در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیرند.

استفاده از یخ

یکی از روش های خانگی برای لیفت صورت استفاده از قالب یخ می باشد که موجب جوانسازی پوست، روشن شدن پوست، از بین رفتن لک ها و تیرگی های پوست و … خواهد شد و جزو روش های قدیمی لیفت پوست به شمار می رود.

می توان برای استفاده از این روش قالب های یخ را با عصاره ی خیار و گلاب درست کرده و به مدت 5 الی 10 دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید.

استفاده از ژل

ازجمله روش هایی که برای لیفت صورت می توان استفاده کرد تزریق فیلر یا ژل می باشد که روشی بدون جراحی است، اما برای انجام این روش در خانه می توان از ژل هایی ماند ژل لیفت صورت سودا، ژل لدورا و ژل درمالیفت استفاده کرد.

تنها باید به این نکته توجه داشته باشید که برای استفاده از ژل ها با یک پزشک متخصص مشورت نمایید.

استفاده از صابون های لیفت

برای جلوگیری از افتادگی پوست و همینطور استحکام و سفت شدن پوست صورت می توان از صابون های لیفت صورت که دارای انواع مختلفی می باشند استفاده کرد.

استفاده از کرم ها

برای کاهش نشانه های پیری از پوست صورت می توان از کرم های مختلف نظیر کرم های ضدچروک، کرم های لیفتینگ، کرم دور چشم و … استفاده کرد.

انجام ورزش منظم

با انجام تمرینان ورزشی مخصوص صورت و گردن می توان به افزایش جریان خون در پوست صورت کمک کرده و اکسیژن بیشتری به پوست رساند که اینکار موجب روشن تر و درخشان تر شدن پوست خواهند شد.

توصیه می شود این تمرینات 3 الی 5 مرتبه در طول هفته به مدت 20 دقیقه انجام شود. یکی از این تمرینات ورزشی لبخند زدن می باشد که موجب خوش فرم شدن گونه ها و تقویت ماهیچه های گونه می شود.

استفاده از دستگاه لیفت صورت

ماساژورها و دستگاه های لیفت صورت جهت لیفت صورت به روش خانگی وجود دارد که به از بین بردن چین و چروک ها و همینطور جوش های پوستی کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

استفاده-از-دستگاه-لیفت-صورت

مصرف آب به اندازه کافی

یکی از ساده ترین و بهترین روش های خانگی لیفت صورت که به سفت شدن و درخشان شدن پوست کمک بسیار زیادی می کند، نوشیدن آب به اندازه کافی می باشد. حفظ آب بدن برای جلوگیری از پیری و افتادگی پوست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

مقایسه لیفت صورت به روش خانگی با روش های دیگر

باید به این نکته اشاره کرد که اثرگذاری این روش نسبت به روش های دیگر به خصوص جراحی لیفت صورت کم تر می باشد و این روش های خانگی تنها بر روی لایه های سطحی اثر گذاشته و به لایه های عمقی پوست نفوذ نخواهد کرد.

بنابراین می توان گفت که لیفت صورت به روش خانگی تاثیر زیادی بر روی لیفت شدن و جوانتر شدن پوست صورت نخواهد داشت و تنها مقداری از نشانه های پیری را کاهش می دهد و توصیه می شود برای دریافت نتیجه مطلوب و جوانسازی پوست خود از روش جراحی استفاده نمایید.

سخن پایانی

یکی از مهم ترین مواردی که بر روی زیبایی صورت تاثیر می گذارد،  برخورداری از پوستی صاف و عاری از هر گونه از چین و چروک و خطوط می باشد که بدین منظور می توان از لیفت صورت به روش خانگی نیز استفاده کرد که دارای انواع مختلفی از قبیل ماسک ها، دستگاه و ماساژورها و … می باشد ولی با اینکار تنها می توان تا یک مدت زمانی از بروز نشانه های پیری بر روی صورت پیشگیری کرد و برای از بین بردن کامل آن ها و برخورداری از پوستی شاداب و جوان توصیه می شود با مشورت با یک متخصص از روش های دیگری استفاده کرد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *