لوگو دکتر ابوالفضل عباس زاده
لیفت آندوسکوپیک پیشانی

لیفت آندوسکوپیک پیشانی و نحوه انجام آن

با افزایش سن مشکلات بسیاری از قبیل به وجود آمدن چین و چروک های پیشانی، افتاده شدن پوست و … بر روی پوست صورت ظاهر شده و موجب کاهش زیبایی چهره و خسته نشان دادن چهره خواهد شد؛ و از آنجایی که افراد به زیبایی چهره خود می دهند درصدد برطرف کردن این مشکلات می باشند. که یکی از این روش ها که منجر به جوانسازی و شادابی چهره می شود، لیفت آندوسکوپیک پیشانی می باشد. لیفت پیشانی به این روش، در افزایش زیبایی چهره و هم چنین افزایش اعتماد به نفس بسیار تاثبرگذار می باشد و در نهایت نیز احساس رضایت را در افراد به وجود خواهد آورد.

لیفت-آندوسکوپیک-پیشانی-و-نحوه-انجام-آن

در این مقاله به طور کامل در مورد لیفت آندوسکوپیک پیشانی و مزایا و نحوه انجام آن توضیحاتی را ارائه خواهیم داد، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

هدف و علت انجام لیفت آندوسکوپیک پیشانی

این روش به دلایل مختلفی انجام می شود که یکی از علت های مهم آن برطرف کردن افتادگی ابروها و هم چنین پلک ها می باشد که در نهایت منجر به جوان تر شدن و شاداب تر شدن چهره خواهد شد. به مرور زمان همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم بر روی صورت و افراد به خصوص پیشانی چین و چروک هایی به وجود  می آید که ناخوشایند بوده و می توان با انجام لیفت آندوسکوپی پیشانی به از بین بردن آن ها کمک بسیار زیادی کرد.

از علت های دیگر انجام این روش می توان به از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم و چین و چروک های پوست نیز اشاره کرد.

کاندیدای مناسب لیفت آندوسکوپی پیشانی

این روش برای تمامی افراد مناسب نبوده و انجام آن نیاز به شرایطی داشته وتنها برای تعدادی از افراد مناسب می باشد که:

 • دارای چین و چروک های افقی در پیشانی خود هستند.
 • دارای خط اخم میان دو ابروی خود هستند.
 • دارای افتادگی در ابروهای خود هستند.
 • دارای افتادگی پلک هستند.
 • ابروهای متقارنی ندارند.
 • چین و چروک هایی در اطراف چشم خود دارند.
کاندیدای-مناسب-لیفت-آندوسکوپی-پیشانی

اقدامات قبل از انجام لیفت آندوسکوپیک پیشانی

قبل از انجام لیفت پیشانی به روش آندوسکوپی بهتر است که افراد برای دریافت نتیجه مطلوب از آن برخی از اقدامات را انجام دهند که این اقدامات عبارتند از:

 • خودداری از مصرف سیگار و دخانیات برای جلوگیری از کاهش جریان خون
 • پرهیز از مصرف داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل های گیاهی برای جلوگیری از افزایش خونریزی
 • به همراه داشتن یک نفر از اعضای خانواده یا دوستان در روز عمل و بعد از عمل تا زمان بهبودی

نحوه انجام لیفت آندوسکوپیک پیشانی

برای انجام این روش در ابتدا فرد با توجه به شرایط یا تحت بی حسی موضعی یا تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته و سپس برش های کوچکی در امتداد خط پیشانی و خط مو ایجاد شده و این برش ها به طور معمول اندازه سه تا پنج میلی متر می باشد، پس از ایجاد برش ها آندوسکوپ که مجهز به نور و دوربین می باشد وارد شده و با توجه به اطلاعاتی که دوربین از بافت های زیرین پوست و پیشانی بر روی مانیتور نشان می دهد جراح تغییرات را بر روی بافت اعمال کرده و در نهایت نیز برش ها را بخیه خواهد زد.

نحوه-انجام-لیفت-آندوسکوپیک-پیشانی

باید اشاره کرد که این جراحی دوره نقاهت کوتاهی داشته و روشی کم تهاجمی شناخته می شود.

مراقبت های بعد از لیفت آندوسکوپیک پیشانی

به طور معمول پس از جراحی افراد امکان دارد که دردی را احساس کنند که پس از گذشت مدت زمانی کاهش پیدا کرده و از بین خواهد رفت اما در صورتی که درد شدید باشد می توان از داروهای خوراکی و مسکن هایی که پزشک تجویز کرده است استفاده کنند. اما در صورتی که این درد خیلی زیاد بود و افزایش پیدا کرد، افراد باید در اسرع وقت به پزشک متخصص مراجعه کنند.

یک سری مراقبت ها جهت راحت گذراندن دوران بهبودی و همچنین تسریع دوران بهبودی وجود دارد ه در ادامه این مراقبت ها را ذکر خواهیم کرد.

 • بالاتر قرار دادن سر از بدن برای کاهش ورم و کبودی بعد از عمل
 • مصرف آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد درد تجویز شده توسط پزشک
 • خودداری از مصرف داروهای ضدالتهابی و آسپرین به مدت دو هفته بعد از جراحی
 • استفاده از کمپرس های سرد و یخ برای کاهش تورم در اطراف چشم ها
 • خودداری از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین به مدت 3 هفته بعد از جراحی
 • خودداری از مساژ دادن ناحیه عمل شده به مدت 4 هفته بعد از عمل
مراقبت-های-بعد-از-لیفت-آندوسکوپیک-پیشانی

هزینه لیفت اندوسکوپیک پیشانی

هزینه این روش به عوامل مختلفی از قبیل شرایط پوستی بیمار، روش لیفت، تخصص و مهارت پزشک، موقعیت مکانی، انجام هم زمان این جراحی با جراحی های دیگری مانند لیفت صورت، تزریق چربی، لیفت ابرو و … دارد که در هر فردی متفاوت می باشد بنابراین توصیه می شود که برای اطلاع از هزینه دقیق این روش با شماره های تماس بگیرید

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم افراد برای از بین بردن اثار پیری از رو صورت خود دست به اقداماتی از قبیل لیفت آندوسکوپیک پیشانی می زنند که در این مقاله به طور کامل در مورد نحوه انجام آن صحبت کردیم، و به طور معمول دوران نقاهت این روش طولانی نبوده و افراد پس از گذشت سه الی چهار روز از جراحی می توانند کارهای روزمره خود را از سر بگیرند، در صورتی که این جراحی توسط بهترین جراح انجام شود عوارضی را برای افراد در پی نخواهد داشت و تنها امکان دارد که افراد برای مدت کوتاهی احساس سوزن سوزن شدن در ناحیه عمل شده، مقداری درد و تورم و … داشته باشند که پس از مدتی در حدود یک هفته این موارد برطرف خواهد شد، تنها توصیه می شود که افراد از انجام فعالیت های سنگین به مدت 14 روز خودداری کنند.

در صورتی که این جراحی توسط جراح کم تجربه ای انجام شود امکان بروز عوارض جبران ناپذیر وجود دارد بنابراین باید در انتخاب جراح دقت کرده  همچنین مراقبت های بعد از لیفت را رعایت کرد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *