لوگو دکتر ابوالفضل عباس زاده
تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه

تفاوت پروتز سینه و لیفت سینه در چیست؟

در این مقاله به طور کامل به بررسی تفاوت پروتز سینه و لیفت سینه خواهیم پرداخت. بسیاری از افراد بر این باورند که این دو جراحی زیبایی با هدف یکسانی به کار برده می شوند ولی اینطور نبوده و این دو روش تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند و در واقع پروتز سینه به منظور بزرگ کردن حجم سینه ها مورد استفاده قرار گرفته و لیفت سینه به منظور رفع افتادگی سینه ها و بالا کشیدن سینه ها به سمت بالا انجام خواهد شد. این دو روش در مواردی از قبیل روش جراحی، برش ها، هزینه و… تفاوت هایی دارند که در ادامه تمام آن ها را بررسی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

تفاوت-پروتز-سینه-و-لیفت-سینه-در-چیست؟

تفاوت پروتز سینه و لیفت سینه در علت انجام آن

همانطور که در ابتدا ذکر کردیم این دو روش در موارد مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند که یکی از این موارد هدف و علت انجام این دو روش می باشد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

تفاوت-پروتز-سینه-و-لیفت-سینه-در-علت-انجام-آن

علت انجام پروتز سینه

پروتز سینه به منظور افزایش حجم و سایز سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل افرادی که به دلایل مختلفی از قبیل وراثت، بارداری، شیردهی، کاهش وزن و … دارای سینه های کوچکی می باشند می توانند از این جراحی به منظور بزرگ کردن سینه های خود استفاده کنند. از دلایل و علت های دیگری که افراد جراحی پروتز سینه را انجام می دهند ایجاد تقارن در سینه ها می باشد چرا که در برخی از افراد یکی از سینه ها از دیگری ممکن است کوچکتر باشد و همچنین در صورت وارد شدن آسیب به بافت سینه به دلیل ابتلا به سرطان سینه جهت ترمیم آن از پروتزها استفاده می شود.

علت انجام لیفت سینه

در خصوص لیفت سینه باید گفت که این جراحی همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم  جهت لیفت کردن و بالا کشیدن سینه ها انجام می شود. و برای افرادی که به دلایل مختلفی از قبیل بالا رفتن سن، کاهش وزن، شیردهی، بارداری و … دچار سینه های شل و افتاده ای شده اند کاربرد دارد. با انجام این جراحی می توان سینه ها را سفت و خوش فرم کرده و افتادگی آن ها برطرف خواهند شد.

تفاوت پروتز سینه و لیفت سینه در نحوه جراحی و برش ها

این دو روش در نحوه جراحی نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

تفاوت-پروتز-سینه-و-لیفت-سینه-در-نحوه-جراحی

نحوه جراحی و برش پروتز سینه

برای انجام جراحی پروتز سینه بعد از اعمال بیهوشی با توجه به صلاحدید پزشک و شرایط بدنی مراجعه کننده و نوع پروتز در یکی از سه ناحیه دور هاله سینه، چین زیر سینه و یا قسمت زیربغل ایجاد شده سپس پروتزها در زیر عضلات ماهیچه سینه یا پشت بافت سینه قرار خواهد گرفت.

نحوه جراحی و برش لیفت سینه

برای انجام این جراحی سه نوع برش برای انجام جراحی وجود دارد که یکی از این برش ها در اطراف هاله سینه می باشد و مابقی انواع برش ها شامل برش در ناحیه اطراف هاله سینه (خط عمود زیر هاله)، برش اطراف هاله سینه و خط عمود زیر هاله و برشی افقی زیر خط عمود می باشد. پس از اینکه یکی از این برش ها با توجه به شرایط بدنی و صلاحدید پزشک ایجاد شد فرم دهی به سینه ها و لیفت کردن آن ها انجام خواهد شد و پوست اضافه سینه ها نیز جدا شده و در نهایت نیز جای برش ها بخیه زده خواهند شد.

تفاوت پروتز سینه و لیفت سینه در مدت زمان ماندگاری

با اینکه روش های زیبایی سینه به طور معمول ماندگاری بالایی نداشته و باید بعد از چند سال تمدید شوند ولی باز با اینحال در مدت زمان ماندگاری دو روش پروتز و لیفت با یکدیگر تفاوت دارند.

تفاوت-پروتز-سینه-و-لیفت-سینه-در-مدت-زمان-ماندگاری

ماندگاری لفت سینه به عوامل مختلفی از جمله شرایط بیمار، تغذیه و وزن افراد بستگی دارد و اکر تمام این موارد مناسب باشد و وزن افراد نیز بعد از انجام جراحی ثابت بماند و تغییر نکند بیشتر از دوسال ماندگاری خواهد داشت.

در خصوص ماندگاری پروتز سینه نیز باید گفت که به برند پروتز قرار داده شده در سینه و همینطور رعایت مراقبت های بعد از پروتز بستگی دارد که به طور معمول بین یک الی سه سال متغیر بوده و بعد از اتمام این مدت زمان باید تعویض شوند.

تفاوت پروتز سینه و لیفت سینه در هزینه

از جمله دیگر تفاوت های این دو روش هزینه آن ها می باشد که هزینه لیفت سینه با توجه به عواملی از قبیل میزان افتادگی سینه و روش جراحی تعیین شده و هزینه پروتز نیز با توجه به عواملی از قبیل نوع برند پروتز و نوع جراحی تعیین خواهد شد. اما اگر به طور کلی باید گفت که هزینه پروتز سینه از لیفت بیشتر می باشد.

همچین اگر افراد مایل باشند که این دو جراحی را همزمان با یکدیگر انجام دهند، هزینه آن بسیار بیشتر خواهد بود.

تفاوت پروتز سینه و لیفت سینه در زمان انجام عمل

این دو جراحی در زمان انجام عمل نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

زمان انجام دو عمل پروتز و لیفت به روش جراحی بستگی دارد اما باید به طور کلی گفت که این جراحی ها سرپایی بوده و نیاز به بستری در بیمارستان ندارد.

در خصوص عمل لیفت سینه باید گفت که زمان انجام آن طولانی تر از پروتز می باشد اما در صورتی که لیفت سینه با نخ انجام شود زمان کوتاه تر خواهد شد.

اما در خصوص پروتز سینه نیز باید گفت که اگر جهت ترمیم سینه ها برای بیماران سرطانی مورد استفاده قرار بگیرد زمان جراحی از لیفت طولانی تر خواهد شد.

سخن پایانی

تفاوت پروتز سینه و لیفت سینه در موارد مختلف از قبیل زمان جراحی، روش و برش جراحی، هدف انجام آن ها و … به طور کامل در این مقاله بررسی شدند و مهم ترین تفاوت این دو روش در هدف انجام آن ها می باشد که پروتز به منظور افزایش حجم سینه ها و لیفت به منظور برطرف کردن افتادگی سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد. باید به این نکته اشاره کرد که می توان این دو جراحی را نیز به صورت هم زمان با یکدیگر انجام داد. و برای انجام این دو جراحی و دریافت بهترین نتیجه باید به یک متخصص جراح پلاستیک باتجربه مراجعه کرد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *