لوگو دکتر ابوالفضل عباس زاده
جراحی لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو از جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود که جهت فرم دهی و زیباسازی این عضو بدن انجام می‌گردد. یکی از اعضای بدن افراد که به سختی چربی تجمع یافته در آن از بین می‌رود، بازو است. چربی‌های موجود در بازو به روش ورزش و رژیم غذایی به راحتی آب نمی‌شوند و حتی در صورت آب شدن نیز فرد با ظاهر ناخوشایند پوست مواجه خواهد شد.‌

عمل لیپوماتیک بازو در کمترین زمان ممکن به وسیله پزشک متخصص انجام شده و با عوارض جانبی جزئی، موجب کاهش سایز و زیبایی بازوها در افراد می‌شود.

لیپوماتیک-بازو

لیپوماتیک بازو چیست؟

لیپوماتیک بازو، از روش‌های پیشرفته و نوین در زمینه لاغری موضعی بازو است که موجب شکستن بافت‌های چربی این عضو بدن می‌شود. این چربی ‌ها که در طول سال‌ها در این عضو انباشته شده‌اند، پس از انجام لیپوماتیک، از بدن تخلیه خواهند شد. با کمک این جراحی، لاغری چند سانت از بازو در مدت یک جلسه امکان پذیر شده و یک تا چند سایز از حجم چربی‌های بازوی فرد از بین خواهد رفت. در مدت انجام این عمل، فرد بیمار هیچ نوع درد و خونریزی نداشته و پس از گذشت یک روز این امکان را دارد تا فعالیت‌های روزمره خود را آغاز نماید.

هدف از انجام لیپوماتیک بازو

هدف اصلی از انجام این جراحی بهبود شکل و ظاهر بازوها است. این عمل به‌ طور موثری چربی اضافی در منطقه بازوها را کاهش داده و به نتیجه تناسب اندام و تغییر شکل بازوها منجر خواهد شد. این روش به کاهش دور بازوها و بهبود ظاهر آنها کمک کرده و می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت از ظاهر بدن شود. همچنین از اهداف دیگر این عمل، نتایج طبیعی و هماهنگ با ساختار بدن است، چرا که چربی اضافه بازو، به طور دقیق از منطقه مورد نظر برداشت شده و شکل بازوها به طور یکنواخت و طبیعی‌تر تغییر می‌کند.

لیپوماتیک بازو برای چه افرادی مناسب است؟

تمام مردان و زنان سالمی که از بازوهای حجیم و شل شده خود رضایت ندارند، برای انجام عمل لیپوماتیک بازو، گزینه مناسبی هستند. بهتر است افرادی که سن آنان بین ۱۸ تا ۶۰ سال است و به بیماری‌های ریوی، قلبی، ریوی و… ندارند، این جراحی زیبایی را انجام دهند.

لیپوماتیک-بازو-برای-چه-افرادی-مناسب-است؟

همچنین کسانی که شاخص توده بدنی آن‌ها ۳۰ تا ۳۵ است، می‌توانند کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل باشند. اگر شما نیز دارای این شرایط هستید و تمایل دارید که با روش لیپوماتیک بازو، فرم ظاهری این عضو بدن خود را زیباتر کنید، بهتر است با یک پزشک جراحی زیبایی مشورت کنید.

شما می‌توانید به مطب دکتر ابوالفضل عباس زاده که سابقه درخشانی در این زمینه دارند، مراجعه نمایید و شرایط خود را به ایشان توضیح دهید. این پزشک متخصص و با تجربه، با کمک تبحری که در عرصه لیپوماتیک دارد، می‌تواند تشخیص بدهد که شما تا چه اندازه‌ای از این جراحی نتیجه ایده آلی را می‌گیرید.

فرآیند انجام عمل لیپوماتیک بازو

عمل جراحی لیپوماتیک بازو، توسط ایجاد برش هایی به قطر 2 تا 5 میلی متر انجام می‌شود. سپس پزشک لوله‌ای به نام کانولا را وارد آن این حفره‌ها می‌کند. این لوله به دستگاهی مجهز است که با ایجاد لرزش، سبب باز شدن بافت‌های چربی از یکدیگر می‌شود. به وسیله ارتعاش این دستگاه و حرارتی ایجاد شده توسط آن، چربی‌های ناحیه بازو ذوب می‌شود.

این دستگاه هیچ آسیبی به اندام‌های داخلی وارد نکرده و فقط موجب از هم گسستن بافت‌‌های چربی خواهد شد. این چربی ذوب شده توسط ساکشن از بدن فرد خارج شده و در مواردی می‌توان از این چربی‌ها جهت تزریق به سایر قسمت‌های بدن فرد استفاده کرد. 

مزایا و معایب لیپوماتیک بازو

در این بخش به مزایا و معایب لیپوماتیک بازو می‌پردازیم:

مزایای لیپوماتیک بازو

از مزایای این عمل می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره نمود:

مزایای-لیپوماتیک-بازو

کاهش چربی

لیپوماتیک بازو به ‌طور موثری چربی اضافی در منطقه بازوها را کاهش می‌دهد. 

بهبود تناسب اندام

با انجام این جراحی، به شکل دهی مناسب بازوها و تناسب آن کمک می‌شود. در این روش با کاهش سایز دور بازوها و بهبود ظاهر آن، اعتماد به نفس و رضایت از ظاهر بدن در افراد افزایش می‌یابد. 

دوران نقاهت کوتاه

لیپوماتیک بازو، زمان بازیابی نسبتا سریعی دارد. طول بهبودی بعد از عمل بین ۵ تا ۷ روز است که این زمان در عمل‌های سنتی به ۳۰ تا ۴۰ روز هم می‌رسد. بعد از انجام این جراحی نیز به بستری شدن نیازی نیست و فرد بعد از جراحی مرخص خواهد شد.

نتایج طبیعی

با استفاده از تکنیک‌های لیپوماتیک پیشرفته، نتایج طبیعی و هماهنگ با ساختار بدن بدست می‌آید. چربی اضافی به صورت ظریفی از منطقه مورد نظر برداشته شده و شکل بازوها به یکنواخت تغییر می‌کند.

عدم نیاز به بیهوشی

از بزرگترین مزایای این عمل آن است که نیاز به بیهوشی کامل ندارد و با بی‌ حس کردن ناحیه مورد نظر، بدون هیچ نوع دردی جراحی صورت می گیرد.

کم خطر بودن

تورم و ترشحات پس از این جراحی در بدترین حالت تا ۳۶ ساعت به طول خواهد انجامید. درحالی که در روش‌های دیگر این زمان طولانی‌تر خواهد بود. بنابراین این ویژگی باعث می‌شود تا این جراحی نسبت به روش‌های دیگر کم خطرتر باشد.

معایب لیپوماتیک بازو

از معایب انجام این روش، می‌توان به مدت زمان آن اشاره کرد. چربی‌ها در این درمان به کمک لرزش‌های شدید و ویبریشن دستگاه جدا می‌شوند. به همین خاطر این عمل طولانی بوده و در مواقعی باعث خستگی پزشک و بیمار می‌گردد. از دیگر معایب این جراحی می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

⚠️ ایجاد واکنش‌های آلرژیک در موارد نادر

⚠️ سوختگی پوست

⚠️ افتادگی و شل شدن پوست

⚠️ خارش پوست

⚠️ سرگیجه

⚠️ بالا رفتن دمای بدن

⚠️ حالت تهوع

⚠️ احساس ضعف

سوالات متداول عمل لیپوماتیک بازو

دوره نقاهت و استراحت فرد پس از این جراحی چقدر است؟

دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک بازو بسیار کوتاه بوده و فرد پس از گذشت چند روز می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود برسد.

آیا لیپوماتیک بازو می‌تواند موجب اختلال در بارداری فرد شود؟ 

لیپوماتیک بازو با ایجاد سوراخ بر روی پوست و کشیدن چربی از طریق آن انجام شده و در بارداری هیچ اثر منفی ندارد.

بهتر است ورزش بعد از لیپوماتیک بازو پس از چه مدت زمانی انجام شود؟

توصیه می شود در ابتدا پس از این جراحی شروع به راه رفتن و پیاده روی کنید. چرا که عدم تحرک موجب لخته شدن خون می شود. سپس با گذشت یک ماه فعالیت های ورزشی را از سر بگیرید.

چه اقدامات مراقبتی پس از جراحی لیپوماتیک بازو باید رعایت شود؟

استراحت مطلق در ساعات اولیه بعد از عمل ضروری است و فرد باید از انجام هر گونه فعالیت روزانه خودداری نماید. همچنین عدم انجام رانندگی و فعالیت های این چنین تا ۲۴ ساعت پس از عمل ضروری است. 

زیباسازی فرم بازو با لیپوماتیک

تجمع یافتن چربی در هر بخش از بدن، با گذشت زمان موجب ظاهر نامناسب آن ناحیه می‌شود. یکی از بخش‌های بدن که به علت تجمع چربی در آن، فرم ظاهری ناخوشایند پیدا می‌کند، قسمت بازو است که حتی با ورزش کردن نیز رفع نخواهد شد. بهترین روش جهت از بین بردن پوست و چربی اضافی و زیباسازی فرم بازو، انجام عمل لیپوماتیک بازو است. 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *