لوگو دکتر ابوالفضل عباس زاده
جراحی زیبایی بدن

جراحی زیبایی بدن و اهداف آن

در تمام افراد تمایل به زیبایی چه در صورت و چه در اندام و بدن وجود دارد، و به همین دلیل همیشه به دنبال راهی برای افزایش زیبایی بدن خود می باشند. بسیاری از افراد از افزایش وزن وچاقی خود یا از فرم بدن خود ناراضی می باشند که برای افزایش زیبایی و بهبود فرم بدن خود به سراغ انواع جراحی زیبایی بدن می روند، در واقع به مرور زمان به دلایل مختلفی از قبیل افزایش سن و… پوست بدن حالت کشسانی خود را از دست داده و همین موضوع منجر به از بین رفتن شادابی و جوانی پوست خواهد شد بنابراین می توان با کمک جراحی زیبایی بدن به اصلاح و بهبود این مورد پرداخت.

جراحی-زیبایی-بدن-و-اهداف-آن

در این مقاله به طور کامل به بررسی انواع جراحی زیبایی بدن و همینطور نحوه انجام آن ها خواهیم پرداخت، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

معرفی انواع جراحی زیبایی بدن

در این بخش از مقاله به بررسی انواع جراحی زیبایی بدن از قبیل ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی، پیکرتراشی، پروتز سینه، لیفت سینه، پروتز باسن و …. خواهیم پرداخت. در ادامه همراه ما باشید.

جراحی ابدومینوپلاستی

یکی از روش هایی که می توان با استفاده از آن پوست و چربی اضافی شکم و همینطور ترک های پوستی شکم را از بین برد و همچنین عضلات شکمی را کشید و سفت کرد جراحی ابدمینوپلاستی می باشد که با عنوان تامی تاک نیز شناخته می شود. باید به این نکته اشاره کرد که تمام افرادی که از چربی اضافی در ناحیه شکم خود مانند خانم ها بعد از بارداری و افراد چاق رنج می برند، با صلاحدید پزشک متخصص می توانند این جراحی را انجام دهند.

جراحی-ابدومینوپلاستی

عمل پیکرتراشی

بسیاری از افراد دارای چاقی موضعی بوده که با انجام وزرزش های سنگین و همینطور رعایت رژیم های غذایی سخت قادر به کاهش وزن و حذف چربی های اضافی نخواهند بود بنابراین باید از روش دیگری برای از بین بردن چربی استفاده کنند که یکی از این روش ها پیکرتراشی می باشد. با استفاده از این روش می توان چربی های موضعی هر بخشی از بدن را از بین برده و به اندام ها فرم داد. این جراحی باید با مشورت با پزشک و صلاحدید پزشک متخصص انجام شود.

پیکرتراشی-1

جراحی ماموپلاستی

برخی از افراد به دلیل بزرگ بودن بیش از حد سینه های خود از درد گردن و مشکلات پوستی رنج می برند و به دنبال راهی جهت کوچک کردن سینه ها و برطرف کردن این مشکلات می باشند که باید گفت بهترین روشی که می توان بدین منظور انجام داد ماموپلاستی است. با استفاده از این روش می توان از حجم سینه ها کم کرده و به سینه ها نیز فرم داد و با انجام این جراحی مشکلات افراد از قبیل گردن درد و مشکلات پوستی نیز از بین خواهد رفت.

جراحی-ماموپلاستی

جراحی پروتز سینه

بر خلاف ماموپلاستی که جهت کوچک کردن سینه ها مورد استفاده قرار می گرفت، پروتز سینه جهت بزرگ کردن سینه ها برای افرادی که دارای سینه های کوچکی می باشند به کار گرفته می شود. در این جراحی پروتزها که دارای انواع مختلفی از قبیل سالینی و سیلیکونی می باشند، در داخل بافت سینه جای گذاری خواهند شد. با انجام جراحی پروتز سینه هم می توان به بزرگ کردن سینه ها و هم برطرف کردن افتادگی سینه ها کمک کرد. از جمله مزایای دیگر این روش برطرف کردن نامتقارنی سینه ها نسبت به یکدیگر می باشد.

جراحی-پروتز-سینه

جراحی لیفت سینه

از جمله جراحی زیبایی بدن دیگری که منجر به افزایش زیبایی سینه ها خواهد شد، لیفت سینه می باشد که بیشتر برای افرادی ماندد خانم های شیرده؛ خانم ها بعد از زایمان و خانم هایی با سن زیاد که از سینه های افتاده رنج می برند مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این جراحی می توان پوست شل و افتاده سینه را حذف کرده و سینه ها را به سمت بالا لیفت کرد که منجر به بهبود فرم سینه ها خواهد شد.

جراحی-لیفت-سینه

جراحی پروتز باسن

بسیاری از خانم ها از فرم و سایز باسن خود راضی نبوده و به دنبال راهی برای بهبود فرم آن می باشند که بدین منظور می توان از جراحی پروتز باسن استفاده کرد که دارای ماندگاری و طول عمر بالایی می باشد. در گذشته از تزریق چربی به باسن استفاده می شد ولی امروزه پروتز باسن به دلیل طبیعی بودن نتیجه آن و ماندگاری بیشتر آن طرفداران بیشتری پیدا کرده است. با انجام این جراحی می توان به باسن فرم و حجم داده و به افزایش زیبایی و بهبود فرم آن کمک کرد.

جراحی-پروتز-باسن-1

لیپوساکشن

یکی از روش هایی که می توان برای از بین بردن چربی های بدن و افزایش زیبایی بدن انجام داد، لیپوساکشن می باشد که با استفاده از آن می توان چربی های اضافی در ناحیه های مختلف بدن مانند ران، شکم، پهلو، بازوها، باسن و … را حذف کرده و به آن ها فرم مورد نظر را داد. این روش در مواقعی که نمی توان با ورزش و رژیم غذایی از وزن خود کم کرد، مورد استفاده قرار می گیرد.

لیپوساکشن

اهمیت مشاوره قبل از انجام جراحی زیبایی بدن

توصیه می شود قبل از هرگونه اقدامی افراد در ابتدا برای مشاوره در خصوص جراحی زیبایی بدن به پزشکی متخصص و بهترین جراح پلاستیک مراجعه کنند. چرا که باید با تمام خطرات و محدودیت های جراحی آشنا شده و تمام نیازها و نگرانی های خود از جراحی را با پزشک متخصص در میان بگذارید. تا با بررسی این موارد بهترین روش برای جراحی زیبایی بدن شما انتخاب شود.

از جمله اهمیت مشاوره قبل از جراحی زیبایی بدن انجام ازمایشات موردنظر قبل از جراحی برای بررسی کاهش وزن شدید، کم خونی و … می باشد تا تدابیر موردنظر برای جراحی توسط پزشک اندیشیده شود.

سوابق پزشکی و لیست داروهای مصرفی خود را نیز برای بررسی آلرژی های دارویی و تعیین بهترین روش جهت جراحی قبل از انجام جراحی باید در اختیار پزشک قرار دهید.

سخن پایانی

در این مقاله برای آشنایی بیشتر شما تمام روش های جراحی زیبایی بدن را بررسی کردیم و ذکر کردیم افراد همواره به دنبال افزایش زیبایی بدن و اندام خود می باشند و به دنبال راهی جهت بهبود فرم بدن خود و برطرف کردن مشکلات آن می باشند با مطالعه این مقاله قادر خواهید بود تا روشی مناسب را جهت بهبود فرم بدن و زیبایی بیشتر آن انتخاب کنید البته توصیه می شود که در این خصوص با جراح پلاستیک باتجربه ای مشورت نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *