لوگو دکتر ابوالفضل عباس زاده
تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن را بدانید!

بسیاری از افراد امروزه به دنبال روش های لاغری می باشند که محبوب ترین آن ها لیپوماتیک و لیپوساکشن است و بدین منظور به دنبال تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن بوده و بدین منظور در این مقاله به طور کامل در مورد تفاوت این دو روش صحبت خواهیم کرد. به طور مختصر باید گفت که در لیپوماتیک چربی ها توسط لوله ای به نام کانولا از بدن استخراج می شوند ولی در روش لیپوساکشن برای حذف چربی های اضافه و از بین بردن آن ها از ساکشن استفاده می شود و برای نواحی مختلف نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت-لیپوماتیک-و-لیپوساکشن-را-بدانید

تا پایان مقاله با ما برای آشنایی با تفاوت این دو روش همراه باشید تا بتوانید با مقایسه آن ها بهترین روش را برای لاغری و کاهش وزن انتخاب نمایید.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن در نحوه انجام آن

این دو روش در نحوه انجام بسیار با یکدیگر متفاوت می باشند که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

تفاوت-لیپوماتیک-و-لیپوساکشن-در-نحوه-انجام-آن

چگونگی انجام لیپوساکشن

در این روش از تکنیک ساکشن یا مکش برای از بین بردن و استخراج چربی ها استفاده می شود که بیشتر برای افرادی که دارای اضافه وزن شدید می باشند و با رژیم غذایی و ورزش نیز نتوانسته اند به وزن دلخواه خود برسند، انجام می شود.

برای انجام این روش در ابتدا فرد بیهوش شده و سپس بعد از بیهوشی با استفاده از حرارت و دستگاه مخصوص چربی ها سوزانده شده و سپس توسط دستگاه مکش از بدن فرد خارج خواهند کرد. باید به این نکته اشاره کرد که از چربی های استخراج شده در این روش نمی توان برای نواحی دیگر بدن استفاده کرد.

چگونگی انجام لیپوماتیک

در این روش از تکنولوژی های بسیار پیشرفته برای از بین بردن چربی ها استفاده می شودو در واقع با استفاده از دستگاه مخصوص با انجام حرکات ارتعاشی و ایجاد فشار به چربی ها ضربه وارد شده و چربی ها تخریب شده و سپس با استفاده از وسیله ای به نام کانولا چربی های خرد شده را از بدن خارج خواهند کرد.

در این روش می توان از چربی های استخراج شده برای نواحی دیگر استفاده کرد و مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن در مزایا

در این خصوص باید گفت که مزایای روش لیپوماتیک بسیار بیشتر از مزایای لیپوساکشن می باشد که در ادامه این مزایا را ذکر خواهیم کرد. از مزایای لیپوماتیک می توان به دیده نشدن ناهمواری و تورفتگی در سطح پوست اشاره کرد که این موضوع به دلیل تبدیل شدن لایه های چربی به حالت مایع و استخراج آن ها به وسیله مکش می باشد. از دیگر مزایا ی این روش کاهش احتمال آسیب به اعصاب و عروق خونی، افزایش دقت عمل، پیکرتراشی ظرف تر و نتیجه بهتر و رضایت بیشتر بیمار می توان اشاره کرد.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن در عوارض

این دو روش نیز به مانند هر روش و جراحی زیبایی دیگری دارای عوارضی می باشند و عوارض آن دو با یکدیگر متفاوت است در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

از عوارض لیپوساکشن می توان به افتادگی پوست به دلیل برداشتن بیش از حد چربی، کبودی، تورم، درد، وجود لخته خون، عفونت و آسیب به اعصاب مجاور ناحیه عمل اشاره کرد. که بیشتر این عوارض در صورت انجام این جراحی توسط پزشک و جراح کم تجربه رخ خواهد داد.

تفاوت-لیپوماتیک-و-لیپوساکشن-در-عوارض

از عوارض لیپوماتیک نیز می توان به ورم، کبودی، مقدار کمی درد، تجمع آب در زیر پوست و عفونت اشاره کرد که بیشتر این عوارض بعد از مدتی برطرف می شوند و برخی از روش ها مانند استفاده از گن برای رفع تجمع آب زیر پوست و رعایت مراقبت های بعد از جراحی وجود دارد. یکی از عارضه هایی که در این جراحی به دلیل رعایت نکردن مراقبت های بعد از جراحی امکان دارد رخ بدهد، عفونت می باشد.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن در هزینه

این دو روش دارای هزینه های متفاوتی می باشند و افراد به طور معمول برای انجام هر کدام از آن ها در ابتدا به دنبال هزینه آن می باشند.

در این خصوص باید گفت که از آنجایی که برای انجام لیپوساکشن روش های مختلفی وجود دارد بنابراین نمی توان هزینه مشخصی برای آن تعیین کرد چرا که برخی از روش ها دارای هزینه بیشتری نسبت به روش دیگر می باشند.

در خصوص هزینه روش لیپوماتیک نیز باید گفت که به عوامل مختلفی از قبیل وسعت منطقه، میزان چربی ها، تجربه و مهارت پزشک متخصص و … بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت که هزینه لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن بیشتر می باشد.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن در دوران نقاهت

این دو روش در دوران نقاهت بسیار با یکدیگر متفاوت می باشند، در خصوص دوران نقاهت لیپوساکشن باید گفت که بعد از جراحی مدت زمان لازم برای بهبودی در حدود 2 الی 5 روز می باشد ولی دوران نقاهت جراحی لیپوماتیک در حدود یک 1 الی 3 روز می باشد.

به طور معمول فرد در جراحی لیپوماتیک بعد از گذشت 4 هفته به بهبودی کامل خواهد رسید ولی در لیپوساکشن به 6 هفته زمان برای بهبودی کامل نیاز می باشد.

البته در خصوص دو جراحی توصیه می شود که تا زمان بهبودی کامل افراد از انجام ورزش ها و فعالیت های خیلی سنگین خودداری کنند.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل در مورد تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن صحبت کرده و از تمام جنبه ها تفاوت آن ها را بررسی کردیم، و با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که جراحی لیپوماتیک به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته تر و عوارض کم تر بسیار بهتر از لیپوساکشن می باشد اما هزینه آن نیز بیشتر است. در نهایت نیز باید به این موضوع اشاره کنیم که برای انجام هر کدام از این روش ها حتما به بهترین متخصص و بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *