لوگو دکتر ابوالفضل عباس زاده
لیپوماتیک ران

خوش فرمی پاها با لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران از رایج‌ترین روش‌ها جهت زیباسازی فرم پاها به شمار می‌رود. بزرگ بودن ران به علت ذخیره چربی در آن، یکی از دغدغه‌های شایع بسیاری از افراد است که در برخی مواقع حتی منجر به اختلال و عدم توانایی آنان در راه رفتن طبیعی نیز می‌گردد.

خوش-فرمی-پاها-با-لیپوماتیک-ران

این بافت‌های ذخیره شده چربی در ران‌ها، حتی با انجام ورزش‌های سخت و رعایت رژیم غذایی نیز از بین نمی‌روند. در این مواقع اغلب افراد تصمیم می‌گیرند با کمک علم پیشرفته پزشکی، از روش لیپوماتیک جهت خوش فرم سازی ران‌های خود استفاده کنند. این عمل برای حذف بخش‌های مختلف پا از جمله ساق و ران و نیز جهت از بین بردن سلولیت‌های پا، کاربرد بسیاری دارد.

لیپوماتیک ران چیست؟

عمل جراحی لیپوماتیک ران از روش‌های نیمه تهاجمی است که به جهت تخلیه چربی‌های جمع شده در بخش ران پا انجام می‌گردد. با کمک این تکنیک پیشرفته، پزشک می‌تواند به راحتی و با کمک ارتعاشات صورت گرفته، چربی‌های تجمع یافته در بخش ران پا را از زیر پوست خارج نموده و به همراه آن سایز ران پا را کاهش دهد. در طی این فرآیند، ذرات بزرگ چربی توسط امواج فرابنفش، فراصوت یا اولتراسوند تبدیل به ذرات کوچک و شکسته شده و به کمک لوله کانولا و مکش از بدن فرد خارج خواهند شد.

گاهی اوقات پزشک متخصص بنا به درخواست خود بیمار، از چربی‌هایی که از زیر سطح پوست ران پا خارج و تخلیه کرده است، برای پر کردن برخی نقاط بدن مانند باسن، سینه، صورت و … استفاده می‌کند. در این روش جراحی، چربی‌های ناحیه داخلی و خارجی ران پای افراد به آسانی از بین می‌رود. داوطلبانی که انتظارات واقعی از نتیجه عمل داشته و از لحاظ سلامت عمومی و جسمانی بدن، مشکلی ندارند، از این جراحی، نتایج ایده آل و مطلوبی را کسب می‌کنند. 

علت انجام لیپوماتیک ران

در واقع علت واقعی انجام عمل لیپوماتیک ران، کوچک‌تر کردن سایز ران‌ها در افراد است. عوامل مختلفی در چاقی ران پای افراد تاثیر گذار است. از نمونه این عوامل باید به رژیم غذایی اشتباه، عدم انجام فعالیت‌های ورزشی، مسائل ژنتیکی اشاره نمود. موارد ذکر شده سبب ذخیره بیش از اندازه چربی، در ران پای بسیاری از افراد می‌شود. این مسئله علاوه بر ایجاد ظاهری ناخوشایند و عدم تناسب اندام آنان، می‌‌تواند موجب بروز مشکلاتی مثل عدم ناتوانی در انجام انواع فعالیت‌های ورزشی و عرق سوزی و مواردی نظیر آن شود.

در این میان، افرادی که هیچ احساس رضایتی نسبت به ظاهر ران پای خود نداشته و این تجمع بافت چربی در پای آن‌ها آزاردهنده است، کاندیدای این عمل می‌شوند.

نحوه انجام لیپوماتیک ران

 نحوه انجام جراحی لیپوماتیک ران به صورت زیر خواهد بود:

نحوه-انجام-لیپوماتیک-ران

✅ در ابتدا پزشک جراح براساس تشخیص خود، بی‌حسی نخاعی یا همان موضعی و یا بیهوشی کامل را بر روی فرد انجام می‌دهد. به همین علت فرد داوطلب در زمان تخریب و تخلیه چربی‌ها، هیچ گونه دردی را احساس نمی‌کند. اغلب اگر فرد بخواهد از چربی تخلیه شده جهت فرم دهی به دیگر اندام‌های خود استفاده کند، پزشک برای او از بیهوشی کامل استفاده می‌کند. 

✅ سپس پزشک در ناحیه ران فرد، سوراخی به قطر 2 تا 5 میلی‌متر ایجاد می‌کند.

✅ پس از آن، جراح لوله‌ای به نام کانولا را که به یک دستگاه متصل است، وارد سوراخ‌های ایجاد شده می‌کند.

✅ حرکات لرزشی لوله کانولا، موجب شکسته و ریز شدن سلول‌های چربی ران می‌گردد.

✅ سپس این سلول‌های خرد شده چربی توسط ساکشن از ران خارج می‌شود. 

✅ در این تکنیک، از ابزار بسیار کوچکی استفاده می‌شود که به اندازه نوک مداد بوده و جای برش روی پوست بدن فرد باقی نمی‌گذارد.

✅ پس از اتمام جراحی، فرد باید مدتی در اتاق ریکاوری بماند تا شرایط او تحت نظر باشد.

✅ بعد از آن معمولا افراد در بیمارستان به مدت یک روز بستری خواهند شد و با صلاحدید پزشک متخصص مرخص می‌‌شوند.

مزایای لیپوماتیک ران

در این بخش به بررسی برخی از مزایای انجام جراحی لیپوماتیک ران می‌پردازیم:

✨ حذف شدن چربی‌های اضافی بخش ران و برطرف شدن سلولیت‌ آن ناحیه با کمترین میزان عوارض

✨ مدت زمان کوتاه انجام این نوع جراحی زیبایی که در حدود یک تا دو ساعت است.

✨ کوچک بودن ناحیه برش جراحی

✨ باقی نماندن جای بخیه‌ها و همچنین امکان از بین بردن جای بخیه با لیزر

✨ امکان مشاهده نتایج مفید این جراحی بلافاصله پس از آن 

✨ دوره نقاهت بسیار کوتاه و در حدود ۳ تا ۵ روز

✨ ماندگاری بلند مدت اثرات این جراحی و حفظ تناسب اندام در پایین تنه 

نکات بعد از لیپوماتیک ران

رعایت نکات مراقبتی بعد از لیپوماتیک ران پا اهمیت بسیار زیادی دارد. برخی از این نکات، شامل موارد زیر هستند:

نکات-بعد-از-لیپوماتیک-ران
  • از استعمال سیگار و قلیان و همچنین مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری نمایید. زیرا دخانیات و  انواع نوشیدنی‌های الکلی، اثر زیادی بر مدت زمان دوره نقاهت خواهند داشت.
  • لازم است که یک رژیم غذایی صحیح را رعایت کنید. مثلا توصیه می‌شود از مصرف غذاهای چرب و شور اجتناب کرده و میوه‌ها و سبزیجات تازه را مورد استفاده قرار دهید.
  • تا چند روز تحرک زیادی نداشته و از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین خودداری نمایید.
  • جهت رفع تورم و کبودی، ناحیه ران پا را به طور مرتب ماساژ دهید. 
  • چنانچه احساس درد و ناراحتی داشتید، از داروهای مسکن‌ که توسط پزشک تان تجویز شده است، استفاده نمایید.
  • تا حدود ۴ هفته پس از لیپوماتیک ران پا، حتما از گن طبی استفاده کنید. زیرا گن طبی تا حد بسیار زیادی باعث کاهش تورم و کبودی می‌شود.

سوالات متداول لیپوماتیک ران

آیا جای بخیه بعد لیپوماتیک ران پا باقی می‌ماند؟

در این جراحی، برش‌ها به اندازه‌ای ریز و ظریف هستند که اصلا جای بخیه در ران فرد باقی نمی‌ماند. همچنین در بسیاری مواقع، پزشک برش‌ها را در بخش هایی از ران مانند کشاله ران و چین باسن ایجاد می‌کند که قابل مشاهده نخواهد بود. 

آیا عمل لیپوماتیک ران در سنین بالا نیز امکان پذیر است؟ 

جهت انجام این جراحی در سنین بالاتر لازم است تا ابتدا پزشک جراح وضعیت جسمانی فرد متقاضی را بررسی کرده و نظر خود را برای خطرساز نبودن این عمل اعلام نماید. 

دوران نقاهت جراحی لیپوماتیک دان چقدر است؟

دوره نقاهت در این عمل تقریبا حدود 10 روز است که پس از این دوران، فرد باید تا 3 ماه جهت سفت شدن پوست ران و فرم گرفتن آن، از گن استفاده کند.

زیباسازی فرم ران با لیپوماتیک

لاغری ران پا با تکنیک پیشرفته لیپوماتیک، به عنوان روشی کاربردی جهت تناسب اندام افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش جراحی، سلامت کلی بدن حفظ شده و از بین رفتن چربی‌های موضعی و کاهش یافتن سایز ران پا به صورت دائمی خواهد بود. البته لازم به ذکر است که نتایج بلند مدت و ماندگار جراحی لیپوماتیک ران به مهارت و تجربه پزشک متخصص جراح نیز بستگی دارد.

چنانچه شما قصد دارید برای خوش فرم ساختن ظاهر ران پای خود این عمل را انجام دهید، می‌توانید به مطب دکتر ابوالفضل عباس زاده که سابقه درخشانی در انجام این نوع جراحی‌های زیبایی دارد، مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *