لیفت آندوسکوپیک پیشانی

لیفت پیشانی ( بوتاکس پیشانی) با روش آندوسکوپیک چیست؟

امروزه افراد زیادی در جامعه هستند که به زیبایی ظاهرخود اهمیت می دهند و دوست دارند که همیشه چهره ای زیبا داشته باشند ولی با بالا رفتن سن به مرور زمان مشکلاتی مانند افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک این زیبایی را کم می کند ولی علم پزشکی راه حل های خوب و مناسبی را برای جوان سازی و زیباسازی و حتی بازگردانی جوانی افراد دارد که می توان به روش ها لیفت آندوسکوپی پیشانی و بوتاکس پیشانی اشاره کرد.
جراحی لیفت پیشانی، روشی مؤثر برای بهبود چهره و بالا بردن اعتماد به نفس افراد است. افراد با انجام لیفت آندوسکوپی پیشانی می توانند جوانی خود را بازیابند و با حس جوانی خود از زندگی احساس رضایت داشته باشند.

نحوه لیفت پیشانی(بوتاکس پیشانی) به روش آندوسکوپی چگونه است؟

در روش لیفت پیشانی با روش آندوسکوپی فرد با بی حسی موضعی یا آرام بخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی مورد عمل قرار می گیرد. در روش آندوسکوپی بوتاکس پیشانی بیمار پس از بی حسی یا بیهوشی برای شروع برش ها آماده می شود. در لیفت پیشانی به روش عمل اندوسکوپی جراحی با تهاجم حداقلی انجام می شود. همچنین این عمل دوره نقاهت کمتری دارد.برش هایی که در لیفت آندوسکوپی انجام می شود با روشی های قدیمی تفاوت دارد در این روش با تکنیک آندوسکوپیک حدود سه تا پنج برش خیلی کوتاه در خط مو ایجاد می شود، پس از ایجاد برش کوتاه اندوسکوپ با دقت وارد می شود( آندوسکوپ یک ابزار پزشکی با نور و دوربین است).

این دوربین اطلاعات تصویری را به مانیتور تلویزیونی منتقل می کند و این امکان را فراهم می کند تا جزئیات در بافت های زیرین پیشانی انجام شود. در پایان عمل، پس از انجام تغییرات در بافت، جراح برش ها را با بخیه های مخصوص می بندد.

هدف آندوسکوپی پیشانی چیست؟

هدف از آندوسکوپی پیشانی رفع افتادگی ابروها و پلک ها می باشد. همچنین با این عمل خطوط ایجاد شده در پیشانی برطرف می شود. با این عمل چین و چروک افقی و عمودی پوست و چروک های گوشه چشم کاهش یافته و حتی برطرف می شود.

لیفت اندوسکوپیک پیشانی و ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت پیشانی با روش اندوسکوپی برای افرادی که دارای چین و چروک های افقی در پیشانی خود هستند، عالی عمل می کند. همین طور خط اخم یا خط عمودی میان دو ابرو می تواند به وسیله این روش، به خوبی درمان شده و پوستی کشیده در محل آن دیده شود.

به علاوه در صورتی که ابروها افتاده شده و به واسطه آن ها افتادگی پلک نیز دیده شود، لیفت اندوسکوپیک ابرو کمک می کند تا ابروها به جای خود بازگشته و فرم زیبای خود را به دست بیاورند. همین طور اگر ابروها تقارن خود را از دست داده و یا حتی به طور مادرزادی ابروهایی نامتقارن داشته باشید، از این روش ترمیمی می توان برای اصلاح فرم آن ها استفاده کرد.

عوارض پس از انجام جراحی لیفت اندوسکوپیک پیشانی و ابرو چه می باشند؟

دوران نقاهت این عمل جراحی زیبایی چندان طولانی نیست و معمولا ظرف مدت 3 تا 4 روز به پایان می رسد. البته بخیه ها باید برای چیزی نزدیک به یک هفته باقی بمانند.

ممکن است شما برای مدتی احساس سوزن سوزن شدن در این ناحیه و کمی درد و تورم داشته باشید که ظرف مدت یک هفته به پایان خواهد رسید. همان طور که گفتیم پس از گذشت 3 تا 4 روز نیز می توانید رفته رفته فعالیت های عادی و روزمره خود را آغاز کنید. اما بهتر است تا 14 روز از فعالیت های سنگین و شدید، پرهیز کرده و احتیاط به خرج دهید.

 

نکات مهم قبل از آندوسکوپیک لیفت پیشانی

  1. سیگار نکشید؛ سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست می‌شود و می‌تواند روند بهبودی را کند سازد. اگر سیگاری هستید، قبل از عمل و در طول بهبودی کشیدن آن را متوقف کنید.
  2. از مصرف داروهای خاص مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید؛ این داروها می‌تواند خونریزی را افزایش دهد.
  3. با اعضای خانواده یا دوستانتان هماهنگی انجام دهید تا پس از عمل همراهتان باشند. باید شخصی بعد از ترک بیمارستان شما را به خانه ببرد و حداقل در اولین شب بهبودی در خانه کنارتان بماند.

 

هزینه لیفت اندوسکوپیک پیشانی چقدر می شود؟

قیمت لیفت اندوسکوپیک پیشانی بسته به شرایط پوستی هر بیمار و روش لیفت مورد استفاده متغیر است. موارد متعددی وجود دارند که می توانند بر روی هزینه لیفت آندوسکوپی پیشانی تاثیرگذار باشند.
انجام عمل لیفت پیشانی همزمان با جراحی های دیگر مانند لیفت صورت، تزریق چربی، رفع غبغب، لیفت ابرو و بلفاروپلاستی باهم انجام می‌شوند. اگر این عمل‌ها با هم انجام بگیرد در هزینه عمل تاثیر دارد.

 

 

Call Now Button