لیفت سینه

لیفت سینه چیست؟

لیفت سینه که به ماستوپکسی نیز معروف است، پروسه ای است که با خارج کردن و سفت کردن بافت سینه ها اقدام به بالا کشیدن آنها با روشی تخصصی می نماید. پس از این جراحی ظاهر سینه می تواند به شیوه مثبتی تغییر کرده و تراز شود.

طبق بررسی های آماری که اخیراً توسط جراحان پلاستیک آمریکا صورت گرفته است، لیفت سینه از سال ٢٠٠٠ به میزان ٧٠% رشد داشته است.

برخی اوقات هاله دور سینه بر اثر گذشت زمان بزرگ می شود که این عارضه به خوبی با کمک لیفت سینه قابل درمان است. لیفت سینهموجب جوانسازی ظاهر سینه ها شده و بدون آنکه به بافت آنها آسیبی وارد نماید، سینه ها را به اندازه متناسب بالا می کشد.

 

 

عوامل موثر در افتادگی سینه ها چه میتواند باشد؟

به مرور زمان و با بالا رفتن سن، از خاصیت الاستیسیته و کشسانی پوست کاسته می شود و شاهد شل شدگی و افتادگی سینه ها خواهیم بود. حتی عواملی از قبیل نیروی گرانش زمین، بارداری و شیردهی در افتادگی سینه ها دخیل هستند.

خانم هایی که دوران بارداری و شیردهی را پشت سر گذاشته اند نیز معمولا دچار افتادگی سینه می شوند و با تکرار بارداری این عارضه شدید تر نیز می شود. افتادگی سینه علاوه بر مشکلات ظاهری که در پی دارد در برخی از موارد باعث احساس گردن درد نیز خواهد شد از این رو مادرانی که دیگر تصمیم به بارداری مجدد ندارند به این جراحی رو می آورند.

خانم هایی که به دلیل افتادگی سینه ها، اعتماد به نفس خود ا از دست داده اند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی لیفت سینه بهره مند شوند.اعتماد به نفس نقش مهمی در زندگی خانم ها داشته و البته برای پوشیدن لباس های زیبا و متناسب با سلیقه باید این نکته را در نظر گرفت که سینه ها نقش به سزایی را ایفا می کنند از این رو برای افزایش حس رضایت از اندام برای افرادی که افتادگی سینه دارند ، این جراحی توصیه می شود.

 

در چه مواردی جراحی لیفت سینه از سوی پزشک توصیه می شود؟

این جراحی توسط جراح زیبایی سینه در مواردی که شرایط آن را در اختیار داشته باشید توصیه می شود، جراح به دقت وملاحظه معاینات لازم را انجام می دهد و البته با توجه به شرایط شما تصمیم گیری لازم و قطعی را می گیرد. در جلسهمشاوره ای که با جراح سینه دارید صداقت اولین و مهم ترین مساله است باید مشاوره ای صادقانه دریافت کنید و تمامیموارد را منطقی و واقع بینانه در نظر بگیرید. اگر نوک سینه ها پایین باشد، و یا اینکه سینه های شما دچار اختلال درموقعیت باشد ، فرم افتاده و کشیدگی احساس شود ، کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سینه خواهید بود. در برخی از مواردجراح به شما توصیه می کند که عمل پروتز سینه را نیز انجام دهید و در برخی موارد ممکن است که نیاز به انجام جراحیماموپلاستی داشته باشید . اما به طور کلی افراد مناسب برای جراحی لیفت سینه کسانی هستند که شرایط زیر را داشته باشند :

زمانی که:

 • نوک سینه ها به سمت پایین باشد
 • پوزیشن قرارگیری سینه ها یکی نباشد
 • سینه فرم آویزانی پیدا کرده باشد
 • کشیدگی در پوست سینه مشاهده شود

می توان از مزایای این روش جراحی بهره مند شد.

 

ماموپلاستی سینه

 

کاندیدای لیفت سینه چه کسانی هستند؟

لیفت پستان پروسه ای است که کاملاً سلیقه ای بوده و معمولاً برای درمان عارضه خاصی استفاده نمی شود. لیفت سینه برای هر شخص نتیجه متفاوتی داده و ممکن است طبق ایده آل های شما پیش نرود.

لذا شرایط ذیل می تواند فرد را به کاندید مناسب لیفت سینه تبدیل نماید:

 • سلامت جسمانی فرد و دارا بودن وزن ثابت، نقش موثری در هر نوع جراحی بازی می کند.
 • عدم مصرف سیگار و دخانیات
 • داشتن احساس بد نسبت به ظاهر سینه ها، از بین رفتن زیبایی و حجم آنها
 • سینه های شما باریک، دراز و یا آویزان شده باشد.
 • زمانیکه بانوان به مدت زیادی از لباس زیر استفاده نکنند، سر سینه های آنها دچار افتادگی می شود.
 • سر پستان و هاله دور آن بزرگ شده و به سمت پایین سینه حرکت کرده باشد.
 • پوست دچار کشیدگی شده و به دنبال آن نوک پستان بزرگ شده باشد.
 • یکی از سینه ها از دیگری کوتاه تر باشد.

 

توصیه های قبل از لیفت سینه

 • حتما در جلسات مشاوره پیش از عمل شرکت کنید. در این جلسات می‌توانید انتظارات خود را به طور کامل برای پزشک شرح دهید و به کمک او دیدی واقع‌بینانه نسبت به عمل پیدا کنید. همچنین پزشک به طور کامل شما را معاینه می‌کند تا بهترین روش را برای لیفت سینه انتخاب کند.
 • درصورتی‌که بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • هرگز در دوران بارداری یا شیردهی برای لیفت سینه‌ها اقدام نکنید. چراکه در این دوران فرم سینه‌ها تغییر کرده و اثرات لیفت سینه به طور کامل از بین می‌رود.
 • درصورتی‌که قبلا لیفت سینه انجام داده‌اید یا جراحی خاصی داشته‌اید، حتما به پزشک خود بگویید.
 • حداقل از دو هفته قبل از لیفت مصرف دخانیات و الکل را قطع کنید.
 • حداقل از دو هفته قبل از لیفت سینه از مصرف مواد غذایی یا داورهای رقیق‌کننده خون خودداری کنید.
 • حتما قبل از لیفت سینه ماموگرافی و دیگر آزمایش‌های تجویز شده توسط پزشک را انجام دهید. با این کار سلامت شما به طور کامل بررسی شده و پزشک روش مناسب‌تری را برای لیفت سینه انتخاب می‌کند.

پیش از جراحی، رعایت و انجام چه مواردی از بیمار خواسته می شود؟

 • پیش از انجام جراحی لیفت سینه می بایست وضعیت سلامت عمومی بدن مورد سنجش قرار گرفته و تمامی موارد احتیاطی برای سلامتی فرد مورد توجه قرار گیرد.
 • سینه از جهت سایز، ظاهر، کیفیت بافت پوستی و محل قرار گیری هاله دور سینه مورد بررسی قرار می گیرد.
 • ممکن است عکس هایی پیش از انجام لیفت سینه از شما گرفته شود.
 • در مورد آنچه از جراحی لیفت سینه می خواهید، از شما سوال می پرسد.
 • مراحل درمانی را برای شما تشریح می کند.
 • جراح پلاستیک در مورد نتیجه جراحی لیفت سینه، عوارض و مواردی که نیاز به توضیح بیش تر باشد، با شما صحبت خواهد کرد.
 • نحوه بیهوشی در طول جراحی لیفت سینه دیگر موضوعی است که جراح پلاستیک در مورد آن برای شما توضیح خواهد داد.

اطمینان حاصل نمایید تا تمامی سوالات خود را در جلسه مشاوره ای مطرح نمایید. به همین منظور چک لیستی از سوالاتی که در ذهنتان دارید را آماده نموده و طبق آنها سوالات خود را مطرح نمایید.

اینکه در مورد تمام جوانب پروسه لیفت سینه اطلاعات کسب نمایید، بسیار مهم می باشد. اطلاعات تکمیل نشده می تواند موجب استرس شما در هنگام جراحی لیفت سینه شود. پس بدون خجالت تمامی پرسش های خود را در زمینه این جراحی با جراح فوق تخصص پلاستیک مطرح نمایید.

روند جراحی لیفت سینه به چه صورت است؟

روند کلی جراحی زیبایی سینه (لیفت سینه)، به شرح زیر می باشد:

 • نواحی مورد نظر، بر روی سینه بیمار (در حالت ایستاده) علامت گذاری می شود، تا محل جدید نوک سینه مشخص شود.
 • داروهای بیهوشی به بیمار تزریق می شود تا بیمار متوجه درد و ناراحتی حین عمل نشود.
 • ابتدا برشی اطراف هاله قهوه ای رنگ ایجاد می شود. این برش معمولا تا جلوی سینه امتداد می یابد، از قسمت زیر هاله تا چین های زیر سینه.
 • سپس، جراح سینه را به سمت بالا می کشد تا فرم جدید ایجاد شود.
 • هر گونه پوست اضافی، جهت فرم دهی بهتر و سفت شدن بافت سینه نیز برداشته خواهد شد.
 • در پایان، برش ها بخیه زده می شوند. تمام تلاش جراح لیفت سینه  این است که بخیه ها محل هایی زده شوند که کمترین میزان اسکار بر جای بماند.

امکان انجام همزمان لیفت سینه و پروتز سینه، برای بیمارانی که خواهان بزرگ شدن اندازه سینه خود هستند نیز وجود دارد.

 

نتیجه جراحی لیفت سینه

نتیجه حاصل از جراحی لیفت سینه به سرعت قابل مشاهده می باشد. با گذشت زمان ورم حاصل از لیفت سینه بهبود یافته و اسکار های ناشی از جراحی محو می شوند.

نتیجه نهایی لیفت سینه تا چند ماه پس از جراحی مشهود می شود و ظاهر و موقعیت سینه ها با گذر زمان تثبیت می شوند. نتیجه مثبت حاصل از لیفت سینه تا مدت زمان زیادی با شما باقی می ماند. البته عواملی همچون افزایش سن و جاذبه زمین همچنان بر روی ظاهر سینه های شما تأثیر می گذارند. اما به منظور افزایش مدت زمان ماندگاری نتایج حاصل از لیفت سینه بهتر است موارد ذیل را رعایت فرمایید:

 • ماندن در وزن ایده آل
 • انتخاب روش زندگی سالم

توجه داشته باشید که میزان خارج کردن پوست اضافی در حین لیفت سینه بسیار مهم می باشد. پوست می بایست به میزانی خارج گردد که حرکت کردن برای فرد دشوار نبوده و سینه ها به راحتی تکان بخورند.

 

آیا پروتز سینه و لیفت سینه متفاوت است ؟

بله. در لیفت سینه نمی‌توان سایز سینه‌ها را تغییر داد یا آن‌ها را گردتر و پرتر کرد. در این عمل می‌توان سینه‌ها را بهسمت بالا کشیده و فرم آن‌ها را سفت‌تر و جوان‌تر کرد. اگر قصد دارید سینه‌های خود را پرتر یا بزرگ‌تر کنید، بایددر کنار لیفت سینه از پروتز سینه نیز استفاده کنید. اگر از روش لیفت سینه با جراحی استفاده می‌کنید، می‌توانید ازجراح خود بخواهید که این دو عمل را به طور هم‌زمان انجام دهد.

آیا بارداری می‌تواند روی نتایج لیفت سینه تاثیر بگذارد ؟

به طور قطع بله. در دوران بارداری و شیردهی سینه‌های شما فرم طبیعی خود را از دست داده، بزرگ‌تر و شل‌ترمی‌شوند. بنابراین اگر قبل از بارداری لیفت سینه را انجام داده باشید، باید منتظر تغییر فرم سینه‌ها باشید. چراکه دراین مدت وزن شما به‌شدت متغیر بوده و پوست شما کشیده و شل خواهد شد. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند کهاین عمل را زمانی انجام دهید که دیگر قصد بارداری ندارید. البته با استفاده از روش‌های مختلف لیفت سینه می‌تواناثرات بارداری و شیردهی را از بین برد. اما اگر قبلا لیفت سینه انجام داده باشید، این کار کمی مشکل‌تر است.

 

آیا لیفت سینه‌ها محدودیت سنی دارد ؟

بله. پزشکان توصیه می‌کنند که لیفت سینه را از ۱۸ سالگی به بعد انجام دهید. چراکه در این زمان فرم سینه‌های ثابتشده و اندازه آن‌ها نیز مشخص است. البته توصیه پزشکان این است که حتی‌الامکان لیفت سینه را به سنین پس ازبارداری و شیردهی موکول کنید تا مجبور به استفاده از روش‌های ترمیمی نشوید. البته کسانی که به‌صورت ارثیسینه‌هایی افتاده دارند، می‌توانند در سنین پایین‌تر نیز از این روش استفاده کنند.

 

چگونه می‌توان از افتادگی سینه‌ها جلوگیری کرد ؟

مهم‌ترین فاکتور در حفظ حالت سینه‌ها قبل یا بعد از لیفت، رعایت رژیم غذایی مناسب است. از مصرف غذاهای چربدوری کنید و غذاهای سالم را به رژیم غذایی خود بیفزایید. علاوه بر آن حتما ورزش منظم را در برنامه خود قراردهید. ماساژ سینه‌ها با یخ، روغن زیتون، روغن خردل یا ژل آلوئه ورا نیز می‌تواند در جلوگیری از افتادگی آن‌هاموثر باشد.

 

مراقبت های بعد از لیفت سینه چیست؟

 • حتی‌الامکان تا چند روز پس از لیفت سینه از سوتین استفاده نکنید. درصورتی‌که مجبور بهاستفاده از آن هستید، حتما از سوتین‌های طبی استفاده کنید.
 • از فشار دادن یا ماساژ سینه‌ها خودداری کنید.
 • تا مدتی انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی را کنار بگذارید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر موقع مصرف کنید.
 • رژیم غذایی و سبک زندگی خود را سالم‌تر کنید.

حتما پس از لیفت سینه برای مدتی به‌صورت طاق‌باز بخوابید. چراکه خوابیدن بر روی سینه‌هابه آن‌ها فشار آورده و اثرات لیفت سینه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

هزینه لیفت سینه چقدر می شود؟

لیفت سینه یکی از عمل‌های زیبایی است و معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. بنابراین همه هزینه لیفت سینه برعهده شما خواهد بود. معمولا هزینه لیفت سینه با نخ یا دیگر روش‌های بدون جراحی کمتر از جراحی خواهد شد. امابه طور کلی شهر محل زندگی، کلینیک، میزان دستمزد پزشک، شدت افتادگی سینه‌ها، روش مورد استفاده و هزینهتجهیزات مورد استفاده از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه‌های لیفت سینه هستند. علاوه بر آن هزینه آزمایش‌هایقبل از لیفت سینه و داروهایی که پس از آن باید مصرف کنید نیز به این موارد اضافه می‌شود.

برای دریافت هزینه لیفت سینه به روش جراحی در قسمت تماس با ما میتوانید با ما در ارتباط باشید.

 

مزایا و معایب جراحی لیفت سینه

بهتر است پیش از انجام هر نوع درمان و یا جراحی با عوارض آن نیز آشنا شوید. آشنایی با مزایا و معایب جراحی لیفت پستان می تواند شما را برای انجام آن آماده تر نماید. اما در صورتیکه این جراحی توسط فرد غیر متخصص انجام گیرد، ممکن است عوارض ذیل را در پی داشته باشد:

 • عوارض ناشی از بیهوشی
 • خونریزی و تشکیل هماتوم
 • عفونت
 • روند کند خوب شدن اسکار های ناشی از جراحی
 • کم شدن حساسیت در نوک سینه ها و هاله اطراف آن که می تواند دائمی و یا گذرا باشد.
 • عدم تقارن سینه ها
 • بافت چربی سینه ها که در عمق سینه یافت می شود، ممکن است از بین برود.
 • انباشته شدن مایع در سینه
 • احتمال از بین رفتن قسمتی و یا تمام هاله دور سینه وجود دارد.
 • ترومبز وریدی عمیق و عوارض قلبی و وریدی حین جراحی
 • ممکن است جراحی لیفت سینه به گونه ای پیش برود که احتیاج به جراحی ترمیمی باشد.

 

در پایان اینکه

روش‌های مورد استفاده برای جراحی لیفت سینه این اطمینان را ایجاد خواهد کرد که کل تجربه شما، از لحظه نخست مشاوره، تا زمان بهبودی شما، مثبت‌ ترین و راحت‌ ترین تجربه ممکن است. برنامه‌ ریزی فردی، تکنیک، نظارت دقیق و مراقبت‌های پس از عمل همگی این اطمینان را ایجاد می‌کنند که دکتر ابوالفضل عباس زاده بهترین نتایج ممکن بلندمدت را برای این جراحی به شما ارائه می‌ دهد.

 

 

 

 

Call Now Button